21.6. TURNAJ V RADČICÍCH
prosím Vojtu o doplnění podrobností..

 

KOP - HAVL CUP 2003 - 6.7.2003
Smíšený turnaj
Za krásného letního počasí se v sobotu 7.6.2003 uskutečnil II. ročník turnaje v beach-vollejbalu. Tentokrát se organizátoři rozhodli (po bouřlivé debatě v restauračním zařízení), že turnaj bude smíšený, a že se hráči budou svého partnera (no spíše spoluhráče - partnery většina raději nechala doma) ráno v den turnaje losovat. Záměrně tak chtěli předejít některým příliš nadupaným dvojicím, což se ale, jak se později ukázalo, naprosto minulo účinkem.

Jak se hrálo
Do turnaje se přihlásilo 8 mužů a 8 žen a hrálo se klasickým systémem - ze dvou skupin postupovaly dvě nejlepší dvojice, které se pak utkali v semifinále, finále a v boji o třetí místo. První skupinu vyhrála favorizovaná dvojice Jarda Procháza + Hanka Reichlová, na druhém místě (až po sčítání bodů) se umístil David Brázda s Jarkou. Druhé skupině až na drobném zakolísání suverénně dominoval Michal Kovacz s Hankou Žídkovou, druzí byli Jana Truhelková s Martinem Sádovským.

Napínavé finále
Do finále se zaslouženě probojovaly páry s Jardou a Michalem. A bylo se na co dívat, proto jsem rád, že jsem utkání mohl sledovat z empiru jako rozhodčí. Tato velice vyrovnaná bitva, ve které měl malinko navrch Michal s Hankou (vedli 1:0 na sety), však měla nečekané ukončení. Ve třetím setu (1:1), za stavu 12:10 pro M+H, si Hanka Reichlová při jednom obtížném zákroku v poli, přivodila neobvyklé zranění. Snad z velkého vedra, či vyčerpání, snad z nedostatečného přísunu tekutin, došlo k jakémusi šoku organizmu, Hanka nám začala rudnout, modrat, k omdlení v tu chvíli neměla daleko. Proto se hra přerušila, a posléze raději ukončila, i když Hanka po krátkém občerstvení a ochalzení jako správná bojovnice chtěla pokračovat...Nemělo ale cenu riskovat její zdraví, a tak vítězové Michal a Hanka se mohli radovat..

Kvalitní organizace
Organizátorům - Slávce Kopecké a Milanu Havlíkovi se podařilo zorganizovat pěkný a kvalitní turnaj, zajistit mnoho zajímavých cen, objednat nádherné počasí ideální pro tento sport...a za to všechno jim patří velký dík..

peggy

A díky našemu novému fotoreportérovi (Arnošt zvaný Arnie) se můžeme i pokochat nějakými povedenými fotografiemi..zde

 

11.7.2003 TURNAJ DVOJIC
Pozvánka na turnaj:
Turnaj
Takže asi takhle. Se prostě udělá turnaj ve volejbale zatrojkou dvojic nejlépe mužůch. Se bude konat normálně na našem hřišti v pátek 11.7. letos od 17:00 hodin a to v připomínku toho, že fenomén chrudimského volejbalu (čti: fenomenální volejbalista) Rober F. se pravděpodobně dožije romantických 45 let.
Přihláška vás prosím nejlépe hned, nejpozdějc těsně před losováním. Pozdější příchozí=divák.
Pitný režim a prosté nasycení zajištěno. Zdravotní rizika utlumí hlídka gynekologické ambulance Slatiňany a Dětského rehabilitačního centra Pardubice.
Cena za první tři místa (bude tolik účastníků) budou přiměřené. Kromě toho bude předána Pláteníkova cena pro nejlepšího úderníka a cena Čechové - Furbachové pro nejlepšího polníka.
Ředitel turnaje (pozor: není to Říha) má telefén. Co chcete ještě vědět? Pokud nestojím někde blízko vás, jsem muž na telefonu.
Nazdar!

Pravidla:
Hraje se na férovku. Přiznat soupeři dobrý míč je věcí cti. Kdo hraje nečestně, promění se v hromadu hnoje*. Míč je v autu, pokdu spadne do prostoru mezi trojkou a sítí. Výjimkou je servis. Smečař se odráží za trojkou. Pravdu má ten, kdo je blíž.
*Odvoz zajistí ZD Stolany.

Průběh
Přijemné páteční odpoledne s dostatkem sluníčka nabízelo ideální dispozice pro pohodový turnaj. Občerstvení bylo nečekaně bohaté, nejen kaloricky, ale i alkoholicky. Všechny dvojice se notoricky dobře znaly, takže přátelská atmosféra podpořila kvalitní výkony. Do semifinále se ze skupiny A probojovali Jarda s Arnoštem (Staří známí), David s Petrem "titanem" (U baru), a za skupiny B (proč zrovna my jsme Becko??) já s panem Martinem (No name) a Robert s Míšou (Neuvěřitelná zarputilost). Nějakým nejasným způsobem jsme vyhráli my, první cena - putovní gynekologické zrcátko, připadla nám, i když si už nevzpomínám, kam se při bujarých oslavách poděla.. Zato vím, kam se poděla vodka Magister, nutno ovšem dodat, že mi chutnala.. Robertovi dík a Vše Nej..

Fotodokumentace zde

peggy

 

12.7.2003 TRADIČNÍ SLATIŇANSKÝ TURNAJ
hrál jsem za Slatiňany, prosím Matěje nebo Péťu o doplnění informací..zatím jen pár snímků zde

 

27.7.2003 TURNAJ V HLINSKU
Na druhý ročník hlineckého turnaje jsme se vypravili v pěti lidech, přičemž naše výšková konfigurace příliš na volejbal neukazovala - Peggy 183 a Matěj 179 bloky, Jirka 184 a Míša Kovač 175 smeč a Vojta 178 na náhru. Turnaj byl dobře zorganizován, tedy až na los. Do naší skupiny (celkem byly tři) jsme dostali jednak obhájce vítězství Omary (výborný choceňský nahrávač Martinec, litomyšlský exligista Tomek, hronovský exligista Koza atd.), dále pak velezkušené pány z Bezděkova (vesměs Brod a Chotěboř), obhájce třetího místa z Kolína a konečně Světlou.

V první rundě jsme stáli a sledovali Omary, jak drtí Kolín (ale nebylo to tak zlé…. J), což se nám hned hodilo, protože následoval náš vzájemný zápas. První set vyhrál Omar poměrně v klidu (asi o čtyři), ale pak jsme se docela chytili a pukli jsme po dramatické koncovce o dva míče. Pak jsme k našemu překvapení úplně hladce vydrbli Kolín, s Bezděkovem to bylo 1:1 a se Světlou s přehledem 2:0. Skončili jsme nakonec třetí (za prvními Omary a o skóre za Bezděkovem) a postupovali jsme do čtvrtfinále (3 vítězové skupin a dva nejlepší ze třetích míst). Tam ovšem nastala zajímavá situace, neboť nám p.t. pořadatelstvo jako soupeře přidělilo Omary (ano ano, náš soupeř ze skupiny……..), což jsem tedy opravdu doposud nepochopil……….

Naše vystoupení pak bylo zakončeno nedobrým výkonem, na němž nesu vinu zejména já, anžto jsem si dal o příslovečné pivo více a s míčem jsem se moc nepotkal, což je u nahrávače celkem průser…….

Celkovým vítězem se stali………….no hádejte……………no ………….Omaři. S přehledem. :o)

Vojta

.zde jsou nějaké obrázky

to nejlepší zde

"Výprask"
Něco o nás
O melouny boj
Dopis od Martina
aktuální tabulka
tabulky, rozis zapasů, odehrané zápasy
naši sponzoři
-----------------
volejbal jinde
-----------------
autoři
texty: vojta
vzhled: peggy