16. dvojzápas – 6.3.2004 – Energetik Chvaletice doma

Rozhodčí : pan Kaštánek a pan Pavlíček – vzhledem k tomu, že šlo o první místo v tabulce, rozhodl KVS o delegaci dvou rozhodčích

Sestava : 1. zápas : Vojtěch Pilař N, Michal Pekař B, Jaroslav Procházka B, Michal Kovač S, Marcel Novotný S, Matěj Pilař U, Petr Bohatý libero, připraveni David Brázda a Martin Cvetler, který od třetího setu vystřídal M. Kovače 2. zápas : Vojtěch Pilař N, Michal Pekař B, Jaroslav Procházka B, Martin Cvetler S, Marcel Novotný S, Michal Kovač U, Matěj Pilař libero, připraveni David Brázda a Petr Bohatý

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), Peggy (páteční výron…..), Jarda Prochy

Průběh prvního utkání :
Stav před utkáními vypadal takto : Chrudim na prvním místě 20 výher a deset proher, Chvaletice dvacet výher a osm proher a dva zápasy s Letohradem k dobru. Šlo tedy o celkové vítězství v soutěži a titul krajského přeborníka, čemuž odpovídala „dělostřelecká“ příprava – svaz delegoval dva rozhodčí, hosté přijeli již před devátou a domácí zmobilizovali příznivce. Na volejbalové poměry se sešla velmi dobrá kulisa (cca 40 lidí), muziku tvrdil buben zapůjčený od futsalistů ERA-PAK. Nutno říci, že v prvních dvou setech jsme zklamali naděje všech, kdož se těšili na vyrovnaný a dramatický boj. Soupeři jsme vůbec nestačili, naše smeče z kůlů končily pravidelně v autu nebo na dobrých blocích Chvaletických a v obraně jsme byli pod stálým tlakem. Oddechové časy vůbec nepomáhaly a za slabých 40 minut byl stav 0:2 po setech 14:25 a 16:25………… . Před skvělou kulisou jsme se však nechtěli vzdát, po vystřídání se na kůlu chytil Martin Cvetler, zlepšili jsme podání a dostali se zpět do zápasu. V prvních dvou setech vůbec nechybující hosté malinko ztratili sebevědomí a po vyrovnaném průběhu jsme se přes stav 17:18 dostali do vedení 22:20 a soupeři už jsme nedovolili ani bod – 25:20. Ve čtvrtém setu jsme znovu zaspali začátek (3:6), ale pak jsme definitivně tahali za delší konec, byť po vyrovnaném průběhu – 8:6, 20:18. To jsme již hráli naši hru – co nejrychleji středem, s důrazem na skákaný servis Novotného a Cvetlera, bez chyb na příjmu. Tedy 25:19 a 2:2. Zápas se tedy dostal do zkrácené páté sady, kde vedle míčů složených po obraně v poli rozhodlo naše nadšení a rezignace Chvaletic – 15:6 a 3:2.

Průběh druhého zápasu :
Druhé utkání pak proběhlo zcela v intencích našich obvyklých domácích představení v této sezóně. První sadu jednoznačně určil náš slabý začátek a přes stav 12:18 vyhráli hosté s přehledem 25:19. Druhý set byl pro změnu od počátku jasně náš, vedli jsme 5:2 a náskok jsme udrželi a rozšířili – 25:18. Rovněž ve čtvrtém setu jsme diktovali tempo, hosté jen občas snížili bodový rozdíl – 13:10, 15:14, 19:15. Poměrně se nám dařilo i na bloku, hra byla správně vyhecovaná, velmi byla cítit hlasitá podpora diváků. Chvaleticím příliš nepomáhaly ani časté změny v sestavě - 25:19 a 2:1. V nastoupeném směru jsme zdárně pokračovali i ve čtvrté sadě, hosté byli již trochu mimo, vedli jsme 10:4 a ještě 15:12, pak ale přišla ztráta koncentrace, několik zbytečných chyb a když se přidala znovu nalezená bojovnost Chvaletice, rázem jsme „pukali“ 17:19. Naštěstí jsme obratem srovnali na 19:19 a šlo se do infarktové koncovky. V ní oba týmy předvedly několik skvělých míčů i nervózních zákroků, avšak štěstí nakonec stálo i díky třem blokům v koncovce setu na naší straně – 26:24 a 3:1!

Ponaučení, bratři v trysku :
- resumé ze dvou výborných utkání (škrtneme–li první dva sety prvního zápasu, kdy hrály výtečně pouze Chvaletice…) je toto – ztratí-li Chvaletice v posledním dvojutkání 14.3.2004 s Letohradem alespoň dva sety, obsadíme první místo v KP 1. třídy, což jest po loňském předposledním fleku docela posun, že ano …… :o) - naše ženy jsou již dvě kola před koncem KP I nesesaditelně první, čili možná nastane oddílový double a kýžené plné rovnoprávnosti bude dosaženo :o) - zpráva z nitra týmu – nálada v sobotu večer byla vynikající a přetrvala až do časných hodin nedělního rána, zvláště pěvecký výkon ukrajinských akvizic byl podle přímých svědků nenapodobitelný…… :o)