9. dvojzápas – 18.1.2004 – Letohrad venku

Rozhodčí : pan Rejman

Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Prochy B, Míša Kovač S, Máca S, Matěj U, Blange libero, připraven Martin Cvetler, který od druhého setu hrál místo nachcípaného Matěje

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co)

Průběh zápasů :
Výlet do podhůří Orlických hor započal klasicky - mým řízeným smykem před hospodou v Zámrsku a Mácovou okružní jízdou, kdy by bez naléhání spolujezdců dojel asi až do Olomouce……… První zápas jsme začali doslova otřesně, nezmohli jsme se vůbec na nic a prosrali (jinak nelze…………) první set 10:25. Prohrávali jsme i ve druhé sadě, ale postupně jsme se chytali, až jsme se chytli - 25:21 a 1:1. Přes všechna dobrá předsevzetí všech hráčů a týmu jako celku ovšem následoval další vstup do sady z rodu zoufaleckých - 3:11 a to už pak fakt nejde…………….. . A opět zmrtvýchvstání - vyrovnaný začátek, pak naše sňůrky až na 18:11 a zdá se, že tie-break jest za dveřmi. Ale hraje Chrudim, čili bude následovat drama - domácí ukusují a koušou, my bereme tajm za alarmujícího stavu 22:21 a nakonec "v poho" vítězíme jasným rozdílem 25:23. A pak nám uteče začátek - jak nečekané……. 0:2, 2:6. Ještě se nadechneme na 6:7, pak zkazíme trojku a soupeř nás zadusí - my netočíme, domácí sbírají v poli a skládají na zem - 8:15 a 2:3.
Po pauze jdeme do druhého duelu a překvapivě neprobendíme start (k čemuž přispěl trenér domácích výměnou na postu přijímajícího smečaře). Set pak po vyrovnané bitvě získáváme v poměru 25:23. Jsme na koni a ve druhém dějství od počátku vedeme 9:5, 14:11, 18:15, 22:20. Ale potom zlom a koncovku za drobné podpory rozhodčího a hlavně velkou bojovností a nadšením dělají domácí. Na nás lehá deprese (především na mě….), domácí nám odskakují ve střední části z 8:10 na 13:18 a je po srandě. Ovšem pak následuje něco úplně, úplně jiného - exhibičně děláme čtvrtý set v poměru 25:13, když vedeme 9:3 a 15:5 a všechno klape tak, jak má a soupeř se jen dívá (ano, ano, i nám se to občas, v těch vzácných chvílích osvícení, poštěsťuje….). Tie-break pak proběhne na houpačce, přičemž my jsme naštěstí tentokrát seděli na té správné straně : 5:1, 5:4, 10:5, 15:11.