5. dvojzápas –15.11.2003 – Sokol Pardubice

Rozhodčí : pan Slezák

Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Procházka B, Máca S, Míša Kovač S, Matěj U, libero Peťa Blange
Bohatý, ve druhém zápase David Brázda za Peggyho na bloku a Martin Cvetler místo Mácy na smeči

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), Martin Jánský (zranění)

Průběh prvního utkání :
Od počátku se hrál vyrovnaný zápas, ale my jsme tahali za trochu delší konec v obou prvních setech. Koncovky jsme ustáli celkem v pohodě, dařilo se nám na příjmu a v poli, méně pak na podání. Problémy nám dělaly hlavně ulívky soupeřova nahrávače na „druhou přes“. Na začátku třetí sedy jsme předvedli neskutečný zásek, Pardubičtí se ujali vedení 0:10 (dva bloky, jeden offside, dva smeče do plotu, pak křeč….) a v poklidu snížili na 1:2. Na začátku čtvrtého setu se zranil pardubický kapitán Milan Straka (plotýnky), ale hosté už byli v ráži a nám se přes dramatický boj v koncovce nepodařilo odvrátit tie-break (rozhodly dva míče). Vstup do posledního dějství ještě patřil Pardubicím (2:6), ale pak jsme při podání Jardy Procházky dobrou obranou a hrou v poli (s trochou kliky, ovšem… J) otočili až na 9:6. Koncovku jsme uhráli zejména díky dvěma esům (Vojta a Míša) a jednomu smeči Pardubic do autu. Celkem 15:11 a 3:2.

Průběh druhého zápasu :
První set pro Pardubice, byť jsme vedli 17:13, se dvěma novými hráči jsme se na hřišti malinko hledali a v koncovce rozhodl mladší Straka dvěma bloky na náš rychlík, ale od druhého setu jako by něco zaklaplo a nám se začalo dařit, v porovnání s prvním zápasem zejména v poli a při otáčení míčů chycených po obraně (bodovky). Spolu s dobrým příjmem a vyhecovanou atmosférou (jmenovitě kvarteto Robo Fuerbach + Máca + buben + odpadkový koš dělalo neskutečný virvál) jsme už hosty k ničemu nepustili – 25:15, 25:17, 25:15. Modré dresy, jež byly uvedeny do oběhu nepovedeným zápasem v Litomyšli, byly vzaty na milost :o).

Ponaučení, bratři v trysku :
· poděkování Martinovi Jánskému za zápis (od pondělka aktivován ke hře), kvartetu Hičkok (viz výše), divákům i technickému zázemí, pozdrav pamětníkům Luboši Krupičkovi a Dobrovi Rmoutilovi, kteří se přišli podívat na první zápas (dle poznámek některých aktérů součet věků těchto zasloužilých hráčů, činovníků a rozhodčích překonal hranici 190 let…….)
· Plzeň 12° v restauraci na Bowling na Stromovce samozřejmě nezklame. Dobře natočená míra, sklenice lákavě orosena bez nežádoucích „přeteků“, pěna nadýchaná a zároveň konzistentní i „trvanlivá“. Chuťová kvalita „plzeňsky“ vynikající, avšak s nepatrným ozvukem jemné kyselosti na zadní části patra, což sráží celkové hodnocení ze stupně „vynikající“ na „velmi dobrý“.