13. dvojzápas – 14.2.2004 – Sokol Pardubice venku

Rozhodčí : pan Veselík

Sestava : Vojta N, Peggy B Jarda Prochy B, Míša Kovač S, Máca S, Matěj U, Blange libero připraveni Cveťa a David, kteří nastoupili ve druhém utkání za Mácu a Peggyho

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), Martin Jánský (zranění)

Průběh prvního utkání :
Začátek nám docela vyšel (hrálo se až od 11,00, viz níže), domácí hráli bez mladšího Straky a s Milanem S. na liberu a my vedli 16:11, ale pak domácí zapolařili, začali skládat chycené míče a zadusili nás 25:20. Druhá sada byla rozhodující, po velmi vyrovnaném průběhu jsme měli i setboly, ale nic z toho – 31:29 pro domácí v hororové koncovce. Třetí set o ničem – dostali jsme 18:25, kdy po odevzdaném začátku (2:6 a 3:10) jsme stáhli nejblíže na 16:20. Domácí hráli rychle do kůlů,výborně přijímali a polařili, my se topili v depresi. Bída.

Průběh druhého zápasu :
Po změnách v sestavě jsme vstoupili do odvety dobře a s jediným cílem – zvýšit bojovnost, zlepšit hru v poli a víc kousat. Docela se nám to dařilo, několikabodový náskok ze střední části setu jsme udrželi až do konce (25:22) a pokračovali tak i ve druhém setu. Zde vývoj dospěl do koncovky., tentokrát však s dobrým koncem pro nás 26:24. Třetí sada pak znamenala útlum Pardubic a naše jasné vítězství 25:17, kdy jsme dominovali zejména ve hře středem a na bloku.

Ponaučení, bratři v trysku :
- pokračovali jsme v intencích předchozího víkendu 0:3, 3:0………… Proč? To nikdo neví, názory v týmu se různí a jejich počet se rovná počtu zainteresovaných hráčů………. - střídali jsme se se zápasy II. ligy žen, kdy se střetly týmy Pardubic a Havlíčkova Brodu. Byl to pěkný zážitek. Volejbalově i esteticky.