10. dvojzápas – 24.1.2004 – Svitavy doma

Rozhodčí : pan Janků

Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Prochy B, Míša Kovač S, Máca S, Matěj U, Blange libero, připraven David a Martin Cvetler, který od druhého setu zaskočil za Míšu, který si natáhl lýtko, v druhém utkání Martin na smeči od začátku a Míša na liberu

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co)

Průběh zápasů :
Hosté přijeli oslabeni o několik opor, hráli v šesti, na dva nahrávače, s obvyklým liberem na smeči. Zápas začal vyrovnaně, my dělali zbytečné chyby na příjmu a v poli, Svitavy naopak výborně přijímaly a v útoku hrály pestře a chytře. Koncovku jsme naštěstí ustáli 25:23, což nás uvolnilo, a následoval exhibiční set v poměru 25:12, kdy Svitavy neměly co nabídnout. Pak se ale vrátil syndrom Letohrad a do třetí sady jsme vstoupili sérií chyb na příjmu a v útoku, navíc nikdo nikomu nepomohl a výsledkem byl dardoidní stav 0:5 a 7:17…….. Po probuzení jsme stáhli na 22:25, ale vyhrát to fakt už nešlo. Čtvrtá runda rozhodla - ve střední části jsme skočili na 17:10 a přes obvyklé zakolísání před koncovkou jsme vyhráli 25:21 a celkem 3:1.
Druhý zápas byl už jasně náš - vedli jsme v prvním setu 15:9 a přestože jsme dopustili vyrovnanou koncovku, ustáli jsme to těsně, ale přece 25:23. Druhá sada se nám překopírovala z prvního utkání, tentokrát ještě výrazněji 25:10 a v posledním dějství jsme vedli 10:4, pak asi 21:14, přičemž přes drobné chybičky na příjmu a v útoku (vše při servisu kapitána hostí, kdy Svitavy stáhly až na 21:17) jsme s přehledem vyhráli 25:19 a celkem 3:0.

Ponaučení, bratři v trysku :
- třetí set prvního zápasu se Svitavami zpestřila neuvěřitelná scéna, kdy se hostující kapitán (velezkušený a výborný hráč) v přerušené hře dopustil fyzického kontaktu s naším hráčem č. 4. Nebylo to poplácání po rameni, nebylo to plácnutí si dlaněmi, nebylo to podání si ruky. Zní to skoro směšně - sáhl Matějovi do vousů a ironicky ho podrbal a pak se o to pokoušel opakovaně znovu……….. Jenomže to moc směšné není. Ano, byla hádavá chvíle, ano, soupeři se provokovali, ano, řvali jsme aut, i když aut nebyl, ano byl jsem kapitánem hostí označen za "č….a" a poslán do "p…..i" (z půl metru a z oka do oka). Ale to se prostě nedělá. Postižený má prakticky tři možnosti - buď urazit "drbačovi" ruku (což je blbost a znamená to konec utkání nebo potyčku nebo rvačku nebo průser nebo něco jiného, taky nedobrého), nebo reklamovat věc u rozhodčího, nechat rozhodnout toho, kdo tam od toho je a doufat, že viděl a zaregistroval, anebo být za blbce. Pan Janků nedal ani kartu, extempore přešel. O přestávce byl pak přístup obou pánů nesen v duchu "…. ale prosím tě mladej, vždyť jsi to vyprovokoval". Tak nevím… Mladej, starej, to, co se stalo, to se prostě nedělá. Tečka.


Vojta

zpět

to nejlepší zde

"Výprask"
Něco o nás
O melouny boj
Dopis od Martina
aktuální tabulka
tabulky, rozis zapasů, odehrané zápasy
naši sponzoři
-----------------
volejbal jinde
-----------------
autoři
texty: vojta
vzhled: peggy