11. dvojzápas – 31.1.2004 – Žichlínek venku

Rozhodčí : pan Chmelař

Sestava : Peggy, David - blok, Máca, Míša - smeč, Matěj - účko, Vojta - náhra, Péťa Blange - libero, připraven Martin, který ve druhém zápase nastoupil místo Mácy

Chyběli : Jarda Prochy, který si v pátek v zápase basketbalové třetí ligy natáhl tříslo, Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co)

Průběh prvního zápasu :
Začali jsme poměrně dobře, drželi jsme vyrovnaný stav, což vzhledem k tomu, že jsme museli jet přes Pardubice, neboť jsem chytře nechal registrace v práci, a k tomu, že před Třebovou stahovali ze silnice padlé stromy, bylo docela překvapivé. V polovině setu však soupeř odskočil asi o čtyři a udržel to až do konce. Druhý set byl od počátku náš, vedli jsme 15:11, načež domácí srovnali na 16:16, ale koncovku jsme tentokrát ustáli - 25:22. A jelikož zápasy ze Žichlínkem se málokdy obejdou bez vypjatých scén, tento nemohl být výjimkou. Dlužno dodat, že k tomu značně přispíval rozhodčí, který neviděl, co vidět měl, přičemž z mého pohledu nám ubral minimálně pět bodů na set. Uznávám zároveň, že stejný, jen stranově obrácený, náhled na věc mohou mít domácí - prostě zle nedobře…. Ve třetí sadě jsme vedli 23:21, přesto jsme ji prosrali 23:25, opět poněkud ořezáni. Přetahovačka pokračovala i ve čtvrté sadě, vzedmuté vášně vládly,což vyvrcholilo tím, že Žichlínek měl mečbol za stavu 24:23, který jsme srovnali útokem ze středu do autu, na který rozhodčí foukl teče, které nebyly - tedy 24:24. Domácí na prášky a výsledek 27:25 pro nás a 2:2. Na doplnění - v životě by to nebylo 23:23, kdyby bylo rozhodování objektivní……… . Úvod do tie-breaku nám standardně nevyšel, pukali jsme 2:5, ale dotáhli jsme na 6:6, pak rozhodčí zase pískl něco, co nebylo ani ve snu (sako či čo), Matlas inkasoval žlutou, ale točili jsme za stavu 8:7 pro nás a dobrou hrou jsme dobyli dosti šťastnou výhru 3:2, 15:12 v pátém. Uf, uf…….
Průběh druhého utkání:
Těžko reportérovi psáti o zápase, který byl takový, jaký byl, když nadto se tohoto aktivně účastnil a dojmy jeho jsou zkreslené. Označíme-li první utkání za emotivní, pak druhé bylo infarktové a téměř neregulérní. Čili - vedli jsme, byli jsme lepší, pak se domácí taky zlepšili, dotáhli ztrátu, my vedli jsme 23:21, pak domácí 24:23, pak to bylo 24:24. Následně se po jednom míči točilo, my měli vždy jeden navrch a Žichlínek dotahoval - 25:24, 25:25, 26:25, 26:26, 27:26, 27:27. V tomto bodě nastalo neuvěřitelné - my otočili, ale zůstal stav 27:27………………. . Co následovalo, si každý dovede představit - reklamace, vztekace, disputace, trapné odkazy na zápis, z něhož nelze prokázat nic, ponechání stavu. Naše prohra 27:29. Cítili jsme křivdu, pan rozhodčí taktéž, přičemž se rozpálil doběla, použil následně několika sprostých slov a něco jako vyhrožování, že teď teprve začne pískat. Stalo se - do stavu 4:4 jsme se drželi, pak však rozhodčí zcela otočil dvě rozhodnutí (blok vytlučený půl metru vedle v úrovni trojky na jeho straně hřiště, jasné teče), dle mého názoru úmyslně. My jsme se rozsypali - 14:25. Do dalšího setu jsme šli smířeni a osudem a s jediným cílem - alespoň trochu si zahrát, z čehož vyplynula naše jasná převaha nad příliš ukolébaným Žichlínkem v poměru 25:15. Čtvrté dějství se vrátilo do kolejí předchozího dramatického průběhu - do stavu 22:22 se soupeři přetahovali, pak jsme ale dostali smolné "plachetní" eso a jednu desku na kůlu a bylo hotovo : 1:3.

Co dodat : dobrý volejbal, nervy jak hrom, klika, smůla, poměrná spokojenost. K rozhodčímu - fakt už nevím, co mám furt psát. Tentokrát snad informaci, že pan Chmelař píská za celý rok pětkrát KPI mužů, z toho jedenkrát v Letohradě a čtyřikrát v Žichlínku.