8. dvojzápas – 6.12.2003 – Chvaletice venku

Rozhodčí : pan Kosprt (už nikdy, prosím…………………..)

Sestava : Vojta N, David B, Máca B, Míša Kovač S, Martin Cvetler S, Matěj U, Blange libero
ve druhém zápase Máca S, Míša U, Matěj B, připraven Martin Jánský

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), Peggy (páteční výron…..), Jarda Prochy

Průběh prvního utkání :
Po druhé za sebou jsme úplně nechytli první zápas. Dostali jsme 0:3, třikrát na osmnáctku… Domácí bez chyb, koncentrovaně, s dobrým podáním, my zcela mimo, bez dvou základních blokařů……………

Průběh druhého zápasu :
Druhý zápas blokoval Matěj (jistě nejmenší a nejlehčí blokař v soutěži…..) a nutno říci, že zahrál výtečně, jak v obraně, tak na útoku, Máca se cítil taky mnohem lépe na svém obvyklém kůlu. Po prvním klasicky nechyceném setu jsme uhráli koncovku druhé sady o dva míče a rozhodovalo se ve třetí rundě. Tu jsme po nadějném průběhu pro změnu o dva body ztratili (vesměs bohužel vlastními chybami) a po jasném čtvrtém setu , kdy jsme byli lepší ve všem, od podání pod blok, se šlo do tie-breaku. A opět ten start – 2:6, 3:7…… Naštěstí jsme srovnali na 8:8, vedli jsme 11:10, 12:11a 13:12, ale dostali jsme z míče“zadarmo přes“ prase, pak Martin z horšího příjmu a náhry zalil a soupeř chytil, otočil a měl za stavu 13:14 mečbol. Načež Davidův rychlík soupeřův blokař nadrazil přímo nad pásku, kde došlo ke klasickému přetlačování (mrtvý míč), přičemž silnější byl domácí hráč. Rozhodčí foukl bod pro Chvaletice a konec, byť totožné situace v průběhu zápasu řešil vždy v souladu s pravidly novým míčem…… Zářez…….

Ponaučení, bratři v trysku :
· absence dvou stálých blokařů byla pro nás příliš velkým soustem. Obrovská škoda je pátečního výronu Peggyho, Jardova neúčast byla hlášena a počítalo se s ní, ale takto zasáhla vyšší moc……….
· pana Kosprta s Chvaleticemi již nikdy ne……………. Posledním míčem druhého zápasu vyvrcholil jeho jemně zaujatý výkon. Nutno říci, že ten člověk pískat umí, takže připískává velmi odborně a s citem. Myslím ale, že je snad lepší, píská-li např. pan Janků, který sice rozhodně nevidí vše, ale je nestranný a chybuje přibližně rovnoměrně…….
· naše podzimní bilance se zastavila na skóre 10 vítězství – 6 proher a na konečné umístění si budeme muset počkat na dohrávky následujícího víkendu. Lepší bilanci jsme nikdy neměli (ani zdaleka :o)), přesto mrzí zejména prohry v Hlinsku, ve Chvaleticích a s Výprachticemi.


Vojta