Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Procházka B, Máca S, Miša Kovač S, Matěj U, libero Peťa Blange
Bohatý, zaskakoval Martin

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), David (služební cesta), Martin Jánský (zranění)

Průběh prvního utkání :
Zápas byl přesunut na žádost Letohradu (z důvodu střídavých startů) na neděli a protože tam současně hrály juniorky Rosic proti Chocni, náš zápas začínal již v 8,30. někteří hráči našeho týmu z toho byli upřímně vyděšeni, neboť na tak časnou hodinu museli naposledy vstávat v roce 1985 při odjezdu na školu v přírodě. Přesto jsme se zdárně sešli v maximálním počtu osmi kusů doplněném o zraněného Martina Jánského, který se obětavě ujal funkce zapisovatele. Naši soupeři dle svého dobrého zvyku přijeli v počtu mnohem hojnějším (cca 12), avšak bez svého nejlepšího smečaře univerzála (v rekonvalescenci). První set snad nestojí za řeč – soupeř vůbec nechytl začátek, zkazil, co mohl, my naopak občas něco uhráli, skóre 25:14. Pak nastala obligátní otočka – Letohrad už nemohl hrát hůř, než v první části, čili se logicky zvedl a my to nezachytili, nechali jsme je udělat asi dvě šňůrky, prohrávali jsme 6:9 a 14:18, nešly nám bloky a mezihra. V koncovce jsme ještě stáhli na 19:20, ale v následné loterijní ruletě se váha přiklonila k hostům – 23:25. I třetí dějství začal lépe Letohrad, vedl ještě 11:12, ale pak jsme to soustředěnou hrou s dobrým příjmem, lepším servisem a hrou v poli otočili na 19:18, 21:18 a nakonec na 25:21. Ale co se nestalo…….. tedy vlastně stalo……. Další začátek setu na průplesk – 1:7, 2:8. Až pak jsme se začali zase smekat a hrát pozorněji zejména na přihrávce, což umožňovalo hru středem a rychleji z kůlů (soupeř na kůlech blokoval výtečně). Vývoj skóre šel přes 18:20 na 23:22 a dva naše následné měčboly, které dopadly tak, že jsme ubránili soupeřův útok, ale Letohradští dvakrát skvěle zablokovali našeho nejúdernějšího kůlaře Mácu (jednou z hlavního dvojblokem, jednou z handy z trojky jednoblokem, který nečekaně dosáhl do směru Mácovy diagonály…..). A protože ani volejbalový Pánbůh dvakrát nekáže, slehli jsme koncovku 25:27…….. Čili první kolo a hned premiér – tie-break. V něm jsme od počátku naštěstí neustále o 2-3 bodíky vedli a když šlo do tuhého, Letohrad dvakrát za sebou zasmečoval do zdi. První výhra v sezóně byla pod střechou – 15:11.

Průběh druhého zápasu :
Druhé utká ní jsme zahájili ve shodné sestavě a opět dobře. Od počátku jsme vedli, občas až o pět bodů, ale ve střední části setu jsme se dvakrát zasekli na útoku. Letohrad stáhl na 17:16. Následovala tahačka s vývojem 22:21, 23:21, 23:23 a konečně 25:23 pro nás. Z takových částí hry si toho moc nepamatujete, jste-li na place, proto jen takto – hráli jsme, hecovali jsme, nehádali jsme se, vyhráli jsme. Výhrou vyrovnané koncovky jsme získali půdu pod nohama, hráli jsme bezchybně v poli a na příjmu, dařilo se i v útoku, výborně blokoval Matěj na handě i oba blokaři. Vedli jsme 15:9, soupeř se ještě cukl na 15:13, ale následovala další sňůra na 21:15 a konečný stav byl 25:17. Třetí set proběhl obdobně, soupeři už dost kazili sami, čímž byla naše úloha ulehčena – 8:3, 19:13. Pak jsme si ovšem opět vydechli více, než je zdrávo a důsledky byly evidentní – vedení se scvrklo na 20:18. Oddechový čas naštěstí pomohl a výhra 3:0 byla zpečetěna poměrem 25:18.