2. dvojzápas – 25.10.2003 se Svitavami v nové hale

Rozhodčí : již jsme raději zapomněli………….

Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Procházka B, Máca S, Miša Kovač S, Matěj U, libero Peťa Blange
Bohatý, zaskakoval David

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), Martin Cvetler (práce), Martin Jánský (zranění)

Průběh prvního utkání :
Nová hala ve Svitavách je opravdu pěkná, architektonicky citlivě řešená, s palubovkou, třemi kurty na šířku (na jednom z vedlejších hrály současně holky s z SVK Chrudim, tj. Jana Suchánková, Saša a spol., dlužno podotknout že jejich duely s lídrem tabulky byly odehrány mnohem, mnohem dříve, než ty naše…….), pokřtěná reprezentací v roce 2001. Čili podmínky by byly, že :o). My jsme se v prvním setu proti mnohem vyššímu soupeři, který výborně přijímal a následně na saku hrál kombinačně a rychle, rozkoukávali, ale ve střední části setu byl stav stále vyrovnaný. Koncovku nakonec uhráli domácí, ale nic nebylo rozhodnuto. Druhá sada byla naše – zlepšili jsme podání, odtáhli přihrávku Svitav od sítě, něco se zablokovalo, máloco upadlo v poli. Přes menší komplikaci okolo dvacítky (problémy s otočením) jsme set v klidu dotáhli. Třetí sada nám pro změnu nevyšla v řádném směru – strašlivě jsme se zakecali s rozhodčím (Peggy inkasoval žlutou, paradoxně za tleskání…….. :o), rozhodili jsme se a soupeř naprosto v pohodě skládal, kdy chtěl. Bylo ta až 8:20 (tak nějak), na konci cca 15:25. Vyfuněli jsme vztek a emoce a povedlo se nám vstoupit do dalšího dějství koncentrovaně, což soupeř asi nečekal, neboť jsme v poho a po dobrém výkonu ve všech směrech vyhráli asi 25:17, Svitavám nepomohla ani častá střídání.Tie-break byl určen naším blbým začátkem – čtyři naše chyby (různorodé, od náhry po políčko) jsme spravovali celý pátý set, dorvali jsme to až 5:8 a 10:12, načež náš blok dostal smolnou kapsu a v posledním míči byl zablokován z handy Míša – 11:15 a 2:3.

Průběh druhého zápasu :
Stejná sestava, stejní soupeři. Utkání rozhodl náš kapitán Jarda Procházka, protože při losu vybral lepší stranu, takže dále nebylo oč hrát :o). Poměrně vyrovnaný první set jsme zlomili v náš prospěch ve střední části (vedení asi o sedm bodů) a přes mírnou komplikaci (Svitavy stáhly až na dva body), jsme v klidu vyhráli cca 25:21. Druhou sadu jsme si doslova prosrali sami, když jsme neustáli střídání Davida k saku za nahrávače a s následnou náhrou Matěje jako účka – jako bychom se lekli, každý koukal po tom druhém a stav byl 1:1………. Naštěstí nás to nepoložilo a zakousli jsme se ještě víc a v následných dvou setech jsme již domácí nepustili přes dvacet – hráli jsme přesně naši hru s dobrým přítahem, dobře se polařilo, jakž takž i servis lítal tam, kam měl, všechno fungovalo. Svitavy míchaly se sestavou, ale viditelně odcházely na příjmu a více kazily z kůlů, což ve svém součtu znamenalo téměř debakloidní konec – asi 25:15…………

Ponaučení, bratři v trysku :
první zápas jsme absolvovali v nových dresech (červená barva se žlutými čísly a jménem donátora, firmy VIKTORSTAV). Byly zajištěny péčí Míšy Kovače, za což mu patří velký dík. Přes prohru byly pokřtěny slušným a bojovným výkonem a poznámkami, že vzhledem k barevné kombinaci již zbývá jen doplnit srp a kladivo……. :o) Druhá sada trik od nového sponzora bude modro-žlutá.
ve Svitavách bylo i dost lidí (cca 40-50), což bylo fajn. Nepočítám místního ochmelku (sprostý chlap, vydržel jen na první zápas). Jinak celkem férová atmosféra, až na občasné hlášky některých strejdů, z nichž jednoho doslova nádherně dostal Matlas volným krokem sbírající míč („Hele hejbej se, ať tady nesedíme do půlnoci“ „Klidně jdi domů, já tě tady nedržím“…… dlouhé ticho……..)
Pro změnu jsme hráli od 14,30, čímž byla ve srovnání s minulým víkendem dosažena značná variabilita……..
Plzeň 12° (restaurace Krmelec) představuje prototyp toho všeho, co máme na pivu rádi. Skvělý říz a perfektně nastavený mix všech dalších atributů na čele s hořkostí a plností chuti nezklame nikdy, zvláště pak ne po sportovním výkonu. Nadto personál Krmelce ve srovnání s minulými návštěvami lépe vyladil chlazení (nebo je to postupujícím podzimem ?) a správná teplota podávaného moku zážitek ještě umocnila. Na pípu od našeho stolu bohužel vidět nebylo, přesto si však dovolíme tvrdit, že pivu svědčil rovněž klasický způsob točení (s průběžným pěněním, na několik „tahů“), oproti stále častějšímu „anglickému“ způsobu (pivo najednou, pak až nakonec „dotvoření“ pěny). Zoufalci pili gambrinus 10°………. (bez komentáře).


Vojta