7. dvojzápas – 29.11.2003 – Výprachtice doma

Rozhodčí : pan Janků

Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Procházka B, Máca S, Míša Kovač S, Matěj U, Blange libero
ve druhém zápase od druhého setu Martin místo Mácy, připraven Martin Jánský

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket – zánět či co), David (nevolnost)

Průběh prvního utkání :
Zoufalecký vstup do utkání předznamenal další vývoj. Hosté se ujali vedení 0:6 a prakticky jej udrželi až do konce. My jsme občasná přiblížení prokládali chybami na smeči a pěknými hádkami, takže to skončilo 20:25. Hráli jsme rozháraně, nervózně, naproti tomu soupeř v klidu a bez chyb. Druhý set pokračoval v nastolené linii – 4:8, 17:19. Pak jsme se vyhecovali k vyrovnané koncovce, ovšem s dobrým koncem pro Výprachtice 24:26. Teprve ve třetí sadě jsme chytli začátek, vedli jsme 12:10, ovšem střední část jsme zazdili sérií chyb a bylo to rázem 16:18 a 16:20 a 18:25………… Jak vidno, prostě jsme netočili……….

Průběh druhého zápasu :
Striktně jsme dodrželi náš trend posledních týdnů, který spočívá v geniální taktice sehrát se stejným soupeřem v jednom dni dvě pokud možno naprosto, ale naprosto odlišná utkání. Vyhráli jsme 3:0 po setech 25:19, 25:18 a 25:23………. Podali jsme velmi slušný výkon zejména na bloku a v obraně, na útoku jsme minimálně kazili a konečně se lépe chytili útočníci, jmenovitě všichni. Vývoj jsme měli pod kontrolou, pouze v úplném závěru jsme nechali Výprachtice stáhnout z 24:20 na 24:23, ale po time-outu zakončil Martin na dvojblok krásnou ranou z kůlu do půlky hřiště.

Ponaučení, bratři v trysku :
· celkové skóre míčů po dvou utkáních 137:136……. No comment! :o)
· náš věčný teenager Martin začíná chápat smysl hry zvané volejbal – stále častěji trefuje výseč. Těší nás to.
· pro dokreslení – odcházející výprachtický hráč po druhém utkání trousí sobě a spoluhráčům pod vousy vyčítavé „……to zas bylo v hospodě keců….“. Jo jo, pravda pravdoucí, zažili jsme a zažijeme na vlastní kůži ještě mnohokrát….. :o)
· po drahné době přišla zhlédnout naše zápolení soupisková opora pan Zdenda Z. s chotí, avšak nedobře zvolil první zápas, v důsledku čehož byl svědkem velmi kvalitních hádek a debakloidní prohry, což jej dohnalo k závazku, že na to zase nějaký čas bude srát :o)
· Plzeň 12° v restauraci Bowling na Stromovce byla recenzována po utkání s Pardubicemi, v sobotu pak recenzent přistoupil ke zkoušce ohněm – jako přílohu k pivu zvolil tatarský biftek. Krátce – obé obstálo na výbornou, naopak ostrá chuť příkrmu do značné míry vyrušila jedinou zápornou vlastnůstku servírovaného moku, totiž kyselost v zadní části loku (viz recenze). Jako negativum lze uvést pouze to, že recenzent zapomněl v restauraci volejbalový blok s registracemi a vším důležitým, což stálo hodného Marcela jedno kolečko okolo Chrudimi navíc.


Vojta