Sestava : Vojta N, Peggy B, Jarda Procházka B, Máca S, David Brázda S, Matěj U, libero Peťa Blange
Bohatý, ve druhém zápase místo Davida na smeči Martin Cvetler

Chyběli : Erik (?), Kuba (civilka a lanové centrum v Tanvaldě), Jirka (redaktorské povinnosti), Jarda
Peterka (bolavý loket - zánět či co), Míša Kovač (nutná cesta na Ukrajinu), Martin Jánský (zranění)

Průběh prvního utkání :
Žichlínek je již tradičním soupeřem, vloni skončili na druhém místě těsně za Litomyšlí, letos po čtyřech zápasech vedli (byť o skóre). Proti loňské sezóně byli oslabeni o dva kůlové hráče - Liška odešel (což přispělo ke klidnějšímu průběhu zápasů - viz loňský příspěvek) a asi třímetrový Králík nepřijel. Oproti informacím na webu ale hrál výborný smečař Jurča. Náš vstup do zápasu byl naprosto vlažný, vůbec nám nevycházel příjem a v poli jsme si téměř nesáhli na balón. Hosté vedli 15:6, pak 18:8 a 20:10 a byli v pohodě, což dokládaly rady vlastnímu podávajícímu typu "…raději podávejte spodem". Naštěstí jsme se ale včas probudili, náskok jsme snížili a donutili jsme soupeře k uklidňujícímu tajmu za stavu 17:23. Nakonec to skončilo 19:25 a začal nový zápas. Já jsem poslechl důrazné rady středáků a více jsem to pouštěl rychlíkem, David přestal klopit a několikrát výborně zalil, Matěj výtečně blokoval na hlavním kůlu soupeře (bez ohledu na smečaře). V začátku jsme sice ještě dotahovali (3:6), ale pak jsme vývoj postupně lámali bojovností a radostí z každého míče na naší stranu. V koncovce jsme vedli 20:18 a set jsme nakonec vyhráli 25:23. Další sada už byla naše - měli jsme navrch od počátku, byli jsme přesnější a přes stav 18:14 a 21:17 jsme šli do koncovky, kdy nás soupeř ještě pomačkal na 23:22, ale konečným stavem 25:22 jsme se ujali vedení 2:1. V posledním setu již Žichlínek malinko rezignoval - skóre 25:18 nevypadá až tak jasně, ale vedli jsme od prvního míče, 11:5, pak 13:5 a 23:14, když hosté stáhli na 23:17 a pro změnu my brali uklidňující oddech. Celkem tedy 3:1.

Průběh druhého zápasu :
Krátce řečeno - zápas přes kopírák. 3:1 po setech 16:25, 25:21, 28:26, 25:15. Po našem obligátním prvním zoufaleckém setu jsme v pohodě srovnali na 1:1 (vedli jsme už 13:7) a následoval infarktový třetí set - po vyrovnaném začátku jsme tahali za další konec, před koncovkou jsme vedli 18:15, ale pak jsem nahrál nízkou pětku, dále tři (!!!) ofsajdy středem, dvakrát jsme se neotočili z kůlu a rázem to bylo 23:18 pro soupeře. Naštěstí jsme se nepo………, podařilo se nám otočit, dvakrát zapblokovat, zvednout zalívku a srovnat na 24:24. Po dalším setbolu hostů jsme překlopili vedení na naši stranu a nakonec urvali sadu poměrem 28:26. V posledním setu se už z míry vyvedený soupeř nechytl vůbec výtečně hráli všichni kůlaři, jmenovitě Martin Cvetler prakticky nekazil, což u něj nebývá moc zvykem J, a výhru jsme si asi zasloužili. Mezi oběma zápasy byl rozdíl paradoxně asi jen v tom, že v prvním utkání byl zlomovým bodem druhý set, ve druhém zápase pak set třetí. Jinak opravdu jak přes kopírák.

Ponaučení, bratři v trysku :
· nové rudé dresy byly po prohře ve Svitavách pokřtěny první výhrou (první zápas¨)
· z diváků jmenovitě děkujeme hlučné rodině Fuerbachově (3 + 1 v bříšku), rodině Tkadlecově, řediteli Říhovi a hlavně Martinovi Jánskému za zápis (rekonvalescence probíhá)
· Budvar 10° (asijská restaurace U Slejšků - ano, název je věru nezvyklý……) představuje typ piva, který se vzpírá jednoznačnému hodnocení. Na jednu stranu jasně cítíme vysokou kvalitu základních ingrediencí, která se projevuje na krásné barvě i dospělé první chuti, avšak mírné přechlazení a evidentní "podpora" kysličníkem (vzhledem k exotičnosti obsluhujícího personálu i povaze podniku jako takového je však tato věc výjimečně omluvitelná) bohužel však podávaný mok vrhá zpět k prostřednosti. Pivo jednoznačně ztrácí plnost chuti, a to i při vědomí, že jde o "desítku". (Poznámka recenzenta : hodnotící názor zde vyjádřený mohl být podstatně ovlivněn skutečností, že recenzent zkoumaný vzorek konzumoval ve velmi příjemné společnosti své krásné manželky, s níž mu bylo dáno setkati se po dlouhých jedenácti dnech odloučení. Děkuji.)